| Angiutssa a întrebat:

Buna tuturor!happy
Imi spuneti si mie niste trupe care canta rock simfonic, va rog?happy
Multumesc anticipat!kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vampirika a răspuns:

Nightwish
Therion
K1, Felicia Filip gen etno-rock simfonic
Tarja Turunen
ESPIRITU
GURUH GYPSY...
thinking

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Haggard, Apocalyptica, Shadows Dance, Nightwish (Tarja), Within Temptation.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_symphonic_metal_bands

Multe nu sunt chiar acolo in genul pe care il cauti dar lista e mare, incearca Haggard, Epica, Ayreon ( e altceva dar merita ), Apocalyptica, Delain. Vezi ca ai postat la Sanatate:
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa...

| arrriadna a răspuns:

Haggard, Within Temptation (moah, ce voce are solista!)

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Eu ascult Rhapsody of Fire, Sonata Arctica, Nightwish, Dragonland, Aquaria, Sirenia, After Forever, Epica, Dark Moor, Tristania, Edenbridge, Leaves´Eyes, Avantasia... şi să nu uit Magica, trupă românească, super! Mai poţi căuta şi aici http://www.metal-archives.com/....../index.php

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Scuze, văd că link-ul nu funcţionează cum trebuie, alege din caseta aflată în stânga Bands By Genre şi apoi click pe Orchestral/Symphonic, apare o listă luuungă de trupe...

| Angiutssa explică:

Ups! Din greseala am postat la sanatate!
Ce aiurita sunt...scuzehappy