| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.

In ultima vreme am unele stari destul de ciudate.
Orice parere este binevenita.

Deci... Cand ma ridic sau merg, pur si simplu, mi se intetoseaza privirea si daca nu ma tin de ceva cad,iar apoi imi trebuiesc cateva secunde ca sa-mi revin.
Uneori incep sa tremur de nu pot tine un pahar cu apa in mana sau ma simt amortita si ma misc destul de greu.
Ultima data cand mi-am spalat parul mi-au cazut foarte multe fire de par,iar asta mi s-a mai intamplat o singura data acum cativa ani.
Am ameteli destul de des si simt unele furnicaturi in cap si pe maini.
Simt cum mi s-ar urca niste furnici pe mine,iar din cate am inteles ar fi pe sistem nervos.
Am spus toate astea gandindu-ma ca ar avea legatura una cu alta.

Deci, pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Shriti):

Nu... Nu cred ca am asa ceva.
Doamne fereste.
Ceva lipsa de calciu si vitamine mai mult ca sigur.

| OldSoul a răspuns:

Tii vreo cura?
Cred ca ai lipsa de calciu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

De slabire?
Nu, nici atat.
N-am tinut niciodata.
Sunt destul de slaba, mai tin si o cura, ma zboara vantul.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil e din cauza lipsei de calciu, incearca sa mananci alimente bogate in vitamine/proteine, sau eventual consulta un medic, sa iti recomande el ceva vitamine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Problema e ca eu nu prea mananc.
Mananc cand imi aduc aminte ca rest...
Dar multumesc foarte mult pentru raspuns.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce.
PS: Incearca cel putin sa nu te grabesti cand mananci, sa mesteci cat mai mult mancarea astfel se va digera mai bine si e posibil sa fie totusi o imbunatatire.