| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Mai am momente cand pur si simplu stau in picioare si am pierderi de echilibru si ametesc. In ultima vreme m-am simtit foarte obosita. Am incercat sa dorm dupa-amiaza, dar tot nu imi revin. Cand ma ridic din pat simt ca mi se urca sangele-n cap si mi se incetoseaza privirea. Care poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Probleme la cerebel

| RAY a răspuns:

De ce exista medicul de familie?

| Drimmero a răspuns:

Eu zic sa faci si miscare, poate fi vorba si de o viata sedentara instalata in tine, sunt mai multe cauze, lipsa diferitelor vitamine din corp si tot asa.

| Freya1 a răspuns:

Posibila anemie sau lipsa de calciu.Consulta un medic

| WaterDrop a răspuns:

Probleme coloana? Stai prea mult intr-o pozitie fixa? Incearca sa fii mai activa.

Ma voi baga peste raspunsul lui Sweek spunand ca, consumul de lactate cauzeaza pierderi de calciu, culmea, si cauzeaza osteoporoza la varste mai inaintate. Mai bine consuma soia, seminte de susan, paine neagra ca si sursa de calciu.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru WaterDrop):

Da, am scolioza lombara. Si da, stau la scoala pe scaun si cand ajung acasa stau doar in pat. Activa...si asta are o limita, pentru ca am si probleme cu piciorul si doare foarte tare daca merg prea mult sau prea repede.
O sa incerc.

| WaterDrop a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

De la coloana atunci cel mai probabil.Incearca sa faci exercitii de stretching si cheama acasa un chiropractor, daca nu te poti deplasa pana la el.

| Superior a răspuns:

Am si eu asa ceva, nu stiu de la ce dar ma simt la fel, totusi cred ca eu sunt mai grav, caci vederea mea devine neagra pentru o fractiune de secunda si isi revine pe parcurusl a aprox. 2-3 secunde.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Superior):

A mea devine alba tot pentru 2-3 secunde.

| Superior a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Alba? Ciudat... practic intunericul inseamna lipsa luminii, nu exista ca materie, deci de ce alba?

| Cinevacatoatalumea explică:

Poate sa fie din cauza schimbarii anotimpurilor? Cica persoanele matinale sunt cele mai afectate.

| Raniaa a răspuns:

Lipsă de calciu, Anemie, lipsă de magneziu, oboseala aceea, mă duce cu gândul la ceva la ficat... sunt foarte multe lucruri, până nu ai un set de analize, nimeni nu poate spune ceva cu siguranță.

| bogdan72 a răspuns:

Ultimul simptom de obicei indica hipotensiune

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Anemie si lipsa de magneziu in corp.

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Lipsa de calciu, bea lapte, mananca branza, iaurt etc. si mai dormi o sa-ti revii.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Seewk_Skrool_1985):

Are ceva daca iau calciu praf?

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Nu cred ca ajuta prea mult, incearca sa iei pastile, numele lor nu-l mai stiu. Dar sunt si pastile eu zic ca-s mai bune pastilele decat praful ala. Si pana la urma de ce n-ai consuma alimentele spuse mai sus. E mult mai sanatos.