| danaalin2002 a întrebat:

Buna tuturor m-am trezit de dimineata cu o durere la gura dintele din fata din dreapta am impresia ca se misca are 18 ani este cam dubios nu stiu ce se intampla m-am gandit poate m-a tras curentul dar nu stiu sunt cam disperata.va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| spiridusuanonim a răspuns:

Curentu te poate trage doar daca ai o carie oricat de micuta la alcel dinte... te doare la rece sau la cald? cel mai indicat ar fi sa dai o fuga la dentist un consult e 10 lei big grin (parerea mea)

| danaalin2002 explică (pentru spiridusuanonim):

Nu nu am nicio carie este dintele din fata din partea dreapta.

| spiridusuanonim a răspuns:

Eu nu iti recomand nici un fel de pastile eu iti zic sa merg la un doctor specialist(stomatolog) si el decide. ce ai nu dandune noi cu parerea si daca iei pastile poate ai reacti adverse sau ketonal-ul este foarte puternic si te mnanca la stomac deci eu iti zic sa mergi la doctor parerea mea:*