| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Ma adresez aici cu cateva intrebari. Sunt fata, am 22 de ani. Mi-a intarziat menstruatia 5 zile. In acest timp am facut 2 teste de sarcina, este exclus da fiu gravida cred, deoarece nu am mai avut contact de 2 saptamani si ar fi iesit la test daca era sa fiu. Acum vin cu urmatoare problema, am sanii ff sensibili, in special sfarcurile si ma mananca ff tare, in zona maro, pe langa sfarcuri observ niste cojite maro dar care nu le pot dezlipi parca ar fi pielea asa. Intreb aici deoarece sunt in Franta, aici nu am nici un fel de act momentan si mai e si carantina asta, nu pot merge momentan nicaieri. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ambele teste de sarcina au fost facut eronat si inutil, fiind facute inainte de 7-10 zile de intarziere.

Un test corect de sarcian se face DUPA 7-10 zile de intarziere, cand stii cu exactitate ca ti-a intarziat ciclul.

Cand nu ai ciclul de tip regulat si nu esti sigura, testul il faci DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

In orice caz, te sfatuiesc sa repeti testul dupa cateva zile, fiindca cele facute pana acum au fost facute inutil si nu au aratat realitatea.

| Violleta2022 a răspuns:

La farmacie poti merge, dar peste inca 5 zile, ca sa cumperi un alt test de sarcina.