| Valentin7483 a întrebat:

Bună tuturor, mă confrunt de doi ani cu kilogramele în plus și aș vrea să găsesc o modalitate sa slăbesc rapid, am încercat diete, sport și nu a funcționat, sunt bunele pastilele de slăbit și dacă da care

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Slabitul rapid nu a functionat niciodata si nu-i recomandat, fiindca sansele sa ajungi lesinat in spital sau grav bolnav, sunt foarte mari. Apoi, imediat cum opresti meoda rapida de slabit, pui dublu sau triplu greutate, fiindca corpul este infometat si asimileaza tot ce-i dai.

Apuca-te de facut sport, macar 1 ora pe zi si elimina din mancarea zilnica: carbohidratii (paine, pastele fainoase, cerealele, foitajul, prajiturile, placintele), dulciurile, sucurile, alcoolul, cartofii si fasolea boabe.
Eliminand ceea ce am mentionat mai sus, vei vedea cum incep sa se topeasca kilogramele, in feicare saptamana aproximativ 1 kg, in felul asta slabind sanatos si corect.

Manaca de 3 ori pe zi: carne, peste, oua, branza cu legume sau salate de cruditati fara pic de zahar sau carbohidrati si este garnatat ca vei slabi.

Dietele si sportul functioneaza intotdeauna cand esti consecvent.
Daca una spui si alta faci, ca-ti este lene sau preferi sa bagi in gura si sa crezi ca slabesti, atunci nu vei slabi niciodata, fiindca nu ai vointa si nu vrei de fapt sa slabesti.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu va funcționa cu pastile. Va funcționa cu o dieta corecta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mananci tu doar fructe si legume si sa ne spui aici ca nu a functionat. Peste mai mult timp.

| LisaJulie a răspuns:

NU te mai stresa! Dacă fumezi lasa-te de fumat, iar dacă consumi alcool renunță la el! Nu lua orice fel de medicamente! Unele te fac sa crești în greutate!

| Aurora99 a răspuns:

Buna, Valentin! Am fost si eu in situatia ta si stiu cum este. Daca doresti sa te ajut, da-mi mesaj in privat, te rog!

| Rika2019 a răspuns:

Nu recomand pastilele, sunt destul de periculoase https://suntmamica.com/ce-trebuie-sa-stii-despre-arzatoare-de-grasimi/

| stimox a răspuns:

Da incearca fentanyl