| Diana_7451 a întrebat:

Buna tuturor. Stiu ca va voi satura pe toti cu intrebarea asta. Dar totusi am sa incerc: Cum as putea slabi? Dar pe cale naturala! Nu cu pastile sau ceva de genul asta. Nu vreau repede si brusc pentru ca dupa asta sa ma igras la loc. As vrea sa dau jos doar vreo 5 KG. Multumesc anticipat.
PS:Ofer fundita, dar astept mai multe raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cineva! a răspuns:

Buna!

Pot spune ca te inteleg deorarece am trecut si poate mai trec si eu prin asta.

-->E foarte importatnt in primul rand stilul de viata.Trebuie sa elimini prajelile, dulciurile, paine si bauturile carbogazoase.

-->Fa sport.Cauta pe youtube 'Tae-bo' e un sport gen karate.(Acest sport consuma cele mai multe calorii.)

-->Fa`ti masaje anticelulitice. Poti folosi "chestii"naturiste ca de ex:ulei de masline+faina de porumb, aplicarea unor frunze de vita de vie caldute, argila; argila se pune in apa si se lasa sa se dizolve dupa care in apa pui benzi elastice; le lasi sa se inbibe bine dupa care le aplici pe zonele problematice; am vazut la tv ca e destul de eficient)Dupa aplicarea acestora inveleste zona in care ai aplicat intr-o folie de plastic(de aia de pus pe alimente)(, Sa adaugi vin sau must in cada cand faci baie, poti folosi chiar si in aparat de facut masaj la tine acasa.Eu am comandat de pe net acest aparat care mi se pare destul de eficent:http://www.pretulverde.ro/......8b.html.eu de fapt am luat varianta albastra pentru ca asta nmu era in stoc. oricum acesta rosu e mai bun.

-Consuma multa apa(daca poti cu lamaie), si nu ezita sa consumi condimente sau lamaie(grabesc procesul de ardere a grasimilor).

-->Profita acum ca e vara si vacanta si consuma numai salaturi si fa toate aceste lucruri. E ciudat, dar daca le faci pe toate acestea rezultatele vor aparea foarte repede.

Inca ceva. Poti tine daca vrei o dieta disociata. Poate nu e chiar indicata deoarece e rapida.Eu am tinuto timp de o saptaana si am slabit in jur de 5 kg. E mult. dar am tinuto cu strictete si am facut mult, mult sport+masaje anticelulitice.

Aceasta este dieta:

-->Dieta disociata 4kg in 7 zile. Trebuie urmata cu strictete. E o dieta de slabire rapida si sigura.

ziua 1: minim 2 litri de apa plata si ceai (exclus suc, apa minerala)

ziua 2: orez fiert cu legume (fara sare, ulei sau alte cele)

ziua 3: spaghetti cu ketch-up (fara ulei, sare sau alte cele)

ziua 4: maxim 2 kg mere (nu dulci)

ziua 5: legume fierte (fara cartofi)

ziua 6: maxim 1/2 kg cartofi fierti (fara sare, ulei, iaurt sau alte cele)

ziua 7: un piept de pui fiert

.

Cred ca ai auzit de Irina Reisler. Daca nu o sa-ti dau cateva detalii. e o femeie care a slabit de la 100 de kg la vrei 60.

Acesta este site`ul ei. http://www.irinareisler.ro/

Vei gasi pe site:diete, masaje aticelulitice(video), retete dar si un shop de unde poti comanda creme si uleiuri.

In fine.

Spe ca ti``am fost de folos.

Incearca sa respecti cu strictete dieta si sa aci cam tot ce am facut si eu.Vei vedea rezultate chiar mai repede decat te astepti.Multa vointa

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BiaJ a răspuns:

Fa mult sport!

| BiaJ a răspuns:

Sport!

| karellen a răspuns:

In primul rand trebuie sa reduci numarul de calorii ingerate zilnic. faci o lista cu ce mananci in fiecare zi si incerci sa reduci din fiecare cantitate, proportional. daca esti obisnuita de ex sa mananci 5 felii de paine pe zi, de maine redu la 4. si tot asa. totul e sa mananci echilibrat si sa nu te ridici niciodata satula de la masa. sunt chestii de bun simt, cunoscute de cand lumea, trebuie doar putina vointa. nu e nevoie de regimuri drastice si infometari care te imbolnavesc, trebuie doar mai multa grija la ce mananci zilnic (mai putine dulciuri, grasimi si mai multe fructe si legume).
apoi, dincolo de dieta, un pic de miscare - alergare mai ales - nu are cum sa strice. dobandesti conditie fizica si arzi grasimi.

| Baiaaanca a răspuns:

La mine a functionat si am dat 2 kg jos in foarte scurt timp.
Incearca sa mai limitezi din mancare, mai ales cea care ingrasa, carnea cel mai bine spus, masa de seara sa fie ceva ce nu ingrasa, si inainte de ora 8 seara.In fiecare seara miscare, ori alergare, ori gimnastica, orice. Daca continui asa in timp de o saptamana o sa vezi minuni.Succes!

| Melo a răspuns:

Pai trebuie sa mananci o data la 2 oare foarte putin. sa stii ca slabesti fooarte mutl asfeltongue