| anonim_5339 a întrebat:

Salut, am 16 ani si jumatate, aproximativ 1, 85 m si 58 kg si chiar imi doresc sa cresc in masa musculara cat mai repede posibil, fiind dispus sa incerc multe tipuri de suplimente daca ma conving ca sunt in regula.Am cumparat o cutie de gfx 8, nu am prea luat si totusi chiar am simtit ca ma ajuta, dar e prea scump pentru mine si as vrea sa cer sfatul cuiva care stie, de exemplu am auzit ca daca iau pastile intr-o luna ma umflu neasteptat de bine, asa ca intrebarea este "ce pastile, proteine, creatina pudra sau orice altceva ar avea cele mai rapide rezultate in ce priveste cresterea masei musculare? ( exceptand steroizii, evident ), astept cat de multe raspunsuri pot primi, as aprecia enorm un sfat bun, un link sau orice m-ar putea ajuta, multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Intrebari de genul pui la "sport" daca vrei sa priomesti raspunsuri bune.

La "informatii utilitare" CE NAIBA raspunsuri sa primesti?

p.s. : intr-o luna nu faci NIMIC nici cu ZECI DE CUTII, ci in MINIM 1 an.

Documenteaza-te serios : www.culturism.ro

Ce vrei tu se face in ANI DE ZILE cu antrenamente ca lumea, mancare multa ( 5-6 mese CONSISTENTE pe zi, e ok daca TU SINGUR mananci MAI MULT decat TOATA FAMILIA + suplimente ).

| Mihaela1964 a răspuns:

Esti slab, mananca ce trebuie inainte sa-ti doresti sa faci masa musculara. Sunt o gramada de situri unde poti afla ce alimente au valoare calorica mare si diete de ingrasare, dupa care te poti apuca si de exercitii pentru masa musculara. Uita de muschii din cutie, au si efecte secundare. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Muschii din cutie? rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Hai ma, poti sa ne explici de "muschii din cutie"? sau comentezi doar sa te afli in treaba?

| anonim_5339 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, da, nu observasem la ce categorie trebuie sa pun intrebarea, eu mananc mult, merg si la sala si am evitat sa ma ating de suplimente sau orice chestie de genul, dar dupa aceea mi-am pierdut putin capul si acum eram tentat, insa am o situatie complicata si nu pot sa iau atatea mese pe zi, mananc cat imi cere organismul, nu il "sufoc" si la sala ma antrenez la o intensitate care sa nu imi supuna corpul la dificultati nedorite, credeti ca e ok? cu rabdare sper ca pot sa fac si asa ce imi doresc, in cativa ani, dandu-mi abia acum seama ca aveti dreptate. laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_5339):

Ce inseamna la tine "mananc mult"? Ai mancat vreodata 60 de copane de pui intr-o zi? Sau 10 piepti de pui?

Sau 3 kg de carne intr-un wekend?

| anonim_5339 explică:

Daca te referi la mine, nu cred ca am ce sa va explic, din moment ce eu am pus intrebarea cred ca reiese ca nu stiu prea multe despre asta big grin

| anonim_5339 explică:

Si nu stiu ce sa zic, nu cred ca am mancat atat, dar nici nu am de gand, adica cred ca daca as face asta zilnic ficatul meu ar avea de suferit la fel cum ar avea de suferit in urma utilizarii anumitor suplimente, de exemplu, astazi m-am trezit la ora 11, am mancat 2 mici si o banana, dupa care in aproximativ o ora am inceput antrenamentul, dupa antrenament am mancat 2 oua ochi, cartofi prajiti, 2 piepti de pui si o salata iar acum nu stiu ce urmeaza sa mananc dar voi mai servi cel putin o masa consistenta si una poate mai putin consistenta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_5339):

Cum naiba sa mananci mici imediat la trezire? Oua ochi, cartofi prajiti? Tu deja iti torturezi ficatul grav.

p.s. : da si tu reply pe mesaj, sa primesc si eu notificare cand imi raspunde, nu mai pune comentariu general, ce naiba, nu stii sa folosesti un site?