| Andi12345 a întrebat:

Un nepot de-al meu acuza dureri in crestetul capului.Nu stiu de ce.M-am gandit ca este meningita.A zis ca are o senzatie ca si cum ar avea zeci de caramizi in cap,adica ca si cum ceva il apasa.Ce credeti? Va rog, fara doctor ca doctorul la care ma duc este plecat cu o urgenta.Credeti este de la ochi sau are nevoie de odihna? Apropo: Nu il doare mereu, doar cateodata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PsihinG a răspuns:

Meningita cu siguranta nu este, simptomele la aceasta boala sunt mult mai urate.
O durere de cap poate avea multe motive, pana cand vine medicul, da-i un calmant cand are dureri si e bine sa se odihneasca, chiar sa doarma.