| Ramo137 a întrebat:

Toata viata am avut dureri de cap, mai precis la tample si crestetul capului, o senzatie de apasare. Cateodata coboara si in ochi si ametesc...

Ati avut dureri de cap si ati fost la doctor? Ce diacnostic ati avut, ce aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si durerile de cap, in cazul tau, sunt date tot de parazitii intestinali!

| Ramo137 explică (pentru Violleta2022):

laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ramo137):

Daca ai stii tu ca un simplu parazit intestinal iti da toate simptomele de care te plangi de atatia ani, nu ti-ar veni sa crezi.
Te costa mai nimic, sa-ti cumperi 1 kg de seminte de dovleac (din cele verzi), crude dar neprejite, si sa manaci in fiecare dimineata pe stomacul gol, cate 50 de bucati, timp de 10 zile.
Faci pauza 10 zile si apoi repeti tratamentul.
Atentie! In toata perioada asta, nu ai voie sa mananci sau bei, nimic dulce ori branzeturi sau ori lapte, pentru ca, hranesti viermii intestinali.
Asta este ceea ce trebuie sa mananci:
https://cache.bzi.ro/cache/7/311/s604x0_seminte-de-dovleac.jpg

https://sanatate.bzi.ro/pentru-ce-boli-sunt-bune-semintele-de-dovleac-35744

| Ramo137 explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu ce sa zic. sunt intr-o stare dificila financiar, si psihic lunile astea. Cand am sa pot am sa incerc tratamentul

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ramo137):

NU te costa cine stie ce, 3-4 lei 1 kg de seminte de dovleac din cele verzi!
Apoi nu ti se cere nimic special, decats a NU manaci dulciuri si sa nu bei lapte sau lactate!

| Ramo137 explică (pentru Violleta2022):

Ok, semintele mancate crude sau?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ramo137):

Da, semintele mancate crude, adica neprajite!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Durerile de cap pot ascunde mai multe afecțiuni. Mai jos, poți citi detalii despre fiecare în parte. Sănătate!
http://doc.ro/durere-de-cap-cauze-tratament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare capul de 2 saptamani zi de zi. Nu am fost la doctor inca. Tu ai fost? Posibil sa fie cauze multiple, fa-ti un RMN si probabil o sa aflii cauza.

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

Nu am fost...need money laughing)

| alinadianaaa a răspuns:

Iti recomand sa consulti un medic neurolog pentru ati face niste investigatii specifice si sa iti puna un diagnostic corect