| Cocoşică a întrebat:

Buna,
Uneori cand ma ridic din pat(scaun), ametesc si simt o durere puternica de cap...Sau alteori simt o bataie in gat dupa in piept.

Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

Consulta un cardiolog, crede-ma, va fi mai de ajutor. Poate iti face un EKG si te consulta. Bafta si te pup! happy

| Andriux a răspuns:

Ţi-ai verificat tensiunea? Eu am tensiunea mică şi păţesc ceea ce descrii tu. Oricum, nu te baza pe ce spun eu şi du-te la medicul de familie, explică-i cu amănunte ce simptome ai şi va ştii să te îndrume mult mai bine decât o putem face noi, aici pe TPU. Baftă!

| misscuriosity a răspuns:

Poate ai anemie. dar de ce nu te duci tu frumusel sa-ti faci o analiza de sange? si fa-i o vizita si medicului.

| AdinaP_6538 a răspuns:

Salut! ce descrii tu poate fi rezultatul lipsei de odihna sau lipsei de calciu. either way, ia calciu si un complex de vitamine B si ar trebui sa iti revii catusi de putin.