| Liuuu a întrebat:

Am o intrebare. De fiecare data cand ma ridic brusc de pe scaun, sau din pat - ametesc si nu mai vad. Adica practic vad ceva negru in fata si ametesc rau de tot. Acelasi simptom il am cand vad o lumina puternica in fata ochiului. Si apoi ma simt cam ciudat...thinking FUNDA big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel din pacate, cred ca cel mai indicat e sa ne luam de mana sa mergem la medic. Recomandarile celor fara specializare in domeniu nu ne-ar ajuta prea mult happy

| Root4004 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. Eu cred ca nu ar trebui sa ne irosim timp pe internet sa cautam solutii! Ci sa mergem direct la medic.

| Root4004 a răspuns:

Eu iti propun sa nu irosesti timpul pe internet sa pui intrebari pe care ti le pot spune unii chiar la nimereala. Eu iti propun sincer sa te duci la cabinetul medical, spital etc. Sa intrebi. Si eu chiar nu vreau funda. Daca vrei tu sa mi-o dai. Treaba ta. Asta-i sfatul meu. in locul tau asta as face.

| NicoNicolletta a răspuns:

Si eu am trecut prin aasta.Nu trebuie sa te ridici asa brusc deoarece capul ameteste foarte usor. Incearca sa nu te ridici asa repedesi brusc.

| claudiufarcas01 a răspuns:

Lipsa de calciu si eu am patit asa bea mult lapte siti trece sau ia calciu sup forma de pastile bafta! funda?

| HorrorAngel a răspuns:

Frate asta mi se intampla si mie ee din cauza ca de ridigi brusc... daca o sa te ridici mai usor depe scaun sau nu stiu din pat n-o sa mai vezi......sau daca tot o sa vezi na nu stiu in traba un medeic dar crede-ma nu cred ca ee un lucru grav