| cry21999 a întrebat:

Cand ma ridic brusc din pat,sau de pe scaun, incep sa vad negru in fata ochilor pentru 4 secunde, simt ca me dezechilibrez si apoi imi revin.Ce pot face sa nu mai ametesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AmeMiss a răspuns:

Cel mai probabil ai o carenta de fier.Fa niste analize ca sa fii mai sigur/a

| Empathizer a răspuns:

Faci hipotensiune ortostatica. NU mai sari din pat, ridica-te usurel. Si fa-ti cateva analize prin medicul de familie (pentru lipsa de calciu, de vitamina D, anemie).

| Puffulets a răspuns:

Probabil e o mica ameteala de la oboseala sau stres. Si eu patesc adeseori.

| Ocurioasa a răspuns:

Heii..ai slabit cumva recent? ..sau pentru ca si eu patzeam asa daca slabeam recent..sau din cauza ca nu aveam destule lichide in corp...ori prea multa oboseala... rezolvam astea si imi trecea

| gaara29 a răspuns:

Si mie m-i se intampla adesea dar nu ii dau mare importanta. daca te deranjea-za poti sa mergi sa te consulte un medic dar parerea mea este ca nu trebuie sa te ingrijorezi happy