| adella a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati. Spuneti-mi va rog frumos cu as putea sa ma ingras, am 14 ani, 1, 65 m si 48 de kg. Eu nu prea mananc deloc daca sunt singura acasa...cum mama e plecata la munca mare parte din timp, nu mananc de dimineata, decat pe la vreo 4-5 vreun sandwich ceva doar atat(adica cand vine mama de la munca si sta gura pe mine sa mananc ), nu stiu de ce nu pot mananca de dim. pranz si cina, pur si simplu zic mananc mai incolo si tot asa chiar daca mi-e foame si uite asa trece ziua fara sa mananc mai nimic.straight face Am mai incercat eu sa ma ingras in iarna... iar daca ma tin de treaba chiar se vad rezultatele relativ repede... pot spune ca ma ingrasam cu cateva sute de grame pe zi. Este adevarat ca daca te ingrasi sau esti mai plinuta (solida) iti cresc sanii? Eu am observat ca aproape toate fetele care sunt putin mai solide au sanii...toate colege de la mine din clasa sunt mai plinute si au sani straight face...Va rog din suflet sa ma ajutati deja am inceput sa fiu complexata de acest lucru. crying nu stiu ce sa mai fac ce implus sa-mi dau ca sa ma tin de mancare, sa mananc macar cele 3 mese pe zi broken heart. Daca ati putea sa ma ajutati as fi foarte recunoscatoare sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JesterRO a răspuns:

Ai stomacul mic, mai ales la varsta de 14 ani.
Si ca fata la 48 kg, nu incape prea mult la rezervor.
Solutia e sa mananci treptat din ce in ce mai mult, pana la o anumita limita stabilita de tine, iar stomacul se va adapta "normelor". Intr-o saptamana daca mananci regulat asa, te reglezi.
Bafta!

| iuliana21 a răspuns:

Scumpa mea
incerca sa manaci seara si fi sigura k o sa te ingrasi..importat e sa te poti opri la timp

| Ellena a răspuns:

Pai ai putea sa te ambitionezi si sa manaci regulat.si pana la urma daca nu manaci ar putea sa-ti afecteze si sanatatea asa ca ai grija.
pa-pa!