| Pufoshenia a întrebat:

Cum pot sa scap de tuse fara medicamente si siropuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aLixx a răspuns:

Ceaiuri, ceaiurile de nuci sunt foarte bune. Ar fii indicat sa nu iesi prea mult afara, sa stai la caldura, sa faci baie cu aburi, adica sa pui apa fierbinte chiar clocotita intr-un vas si sa stai cu capul aplecat si cu un prosop peste cap.happy

7 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Cu altceva nu cred ca poti scapa de tuse decat cu medicamente si siropuri

| OXxana a răspuns:

Cu un ceai fierbinete

| roxanikmititika a răspuns:

Cu ridiche

| roxanikmititika a răspuns:

Cu ridiche si zahar la fund

| Cathy_8809 a răspuns:

Poti bea mult ceai dar in acelasi timp sa nu umbli prea mult pe afara sau sa tipi. Si eu am incercat sa scap de tuse fara medicamente dar de fiecare daca o zi stau bine, dupa care incepe din nou. Cei drept, tip foarte mult ceea ce nu ajuta. Deci incearca sa nu tipi sau sa stai cu capul gol pe afara.

| byely14 a răspuns:

Bea multe ceaiuri.

| DeDe_5588 a răspuns:

Cu ceai