| Numedeutilizatosiatat a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati. Cam acum 2 saptamani am fost la dentist sa-mi plombeze un dinte si a zis ca trebuie sa-mi scoata nervul. El s-a chinuit aproape 2 saptamani sa mi-l scoata si pana la urma a zis el ca nervul e mort. Ieri mi-a pus plomba definitiva si astazi ma doare dintele foarte tare mai ales cand il ating.Ce sa fac? Imi e rusine sa ma duc din nou la el dupa ce s-a chinuit atat. E normala durerea si daca da cat mai dureaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica 2 saptamani ai stat pe scaunul ala?

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu trebuie sa îți fie Rușine sa te duci, dar eu cred ca acel medic este incompetent. Mergi la alt doctor mai bun. Nu are cum sa se chinuie 2 săptămâni sa îți scoată nervul, n am mai auzit.