| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat o parere. Luna trecuta adica pe 06.02.2012 am facut un chiuretaj prin aspiratie. 7 saptamani de sarcina aveam si nu am simtit nimic pentru ca ma adormit. Doctorul mi-a zis ca trebuie sa imi vina intre 7 si 10 martie dar nimic deokmdata, sunt foarte speriata. Am intretinut relatii sexuale anale si orale cu iubitul meu dar dupa vreo 3 saptamani adica dupa data de 28martie si cam tot atunci am facut o singura data sex normal dar nu si-a dat drumu in mine si dupa cateva zile am inceput sa facem cu prezervativ. Ieri am facut un test si a iesit negativ, dureri de mijloc am. Imi e frica sa nu fi ramas iar se poate? Ce pot lua sa imi vina ciclu? va rog mult sfatuiti-ma. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un consult ginecologic, trebuia sa iti vina menstra deja.

| my23ro a răspuns:

Banuiesc ca atunci cand ai scris 28 martie ai vrut sa scrii 28 februarie...
Exista un medicament special care il poti lua pentru ciclu...dar trebuie sa ti-l prescrie medicul tau. Medicament sau injectii.
Incearca sa mergi inapoi la medicul ginecolog care ti-a produs avortul si sa ii explici problema care o ai. Este cel mai in masura sa iti faca prescrieri si sa te ajute cu adevarat.
Ai mare grija de tine, pentru ca exista si riscul sa nu mai poti ramane niciodata insarcinata.
Fara un control medical de specialitate sfaturile noastre sunt inutile.
Sper ca te-am convins sa mergi inapoi la medicul tau.
Bafta.

| bernylory a răspuns:

Trebuia sa-ti vina ciclul la o luna de la chiuretaj. oricum dupa acesl chiuretaj trebuia sa mergi la dr pentru control, asa ca acum ai 2 motive.1.sa vezi daca esti ok dupa acel chiuretaj si 2. sa vezi ce se intampla cu mentruatia de intarize, sigur nu este nimic grav dae este posibil sa-ti dea ceva medicamente.

| jokerboy a răspuns:

Cel mai bine este sa ceri parerea unui doctor in probleme medicale... nu astfel de site-uriwinking