| Irina777 a întrebat:

va rog mult sa ma ajutati cu vri-o parere! De ceva timp, mai exact de vri-o jumatate de an, periodic am dureri foarte mari in abdomen, in special in partea de jos, nu stiu exact unde-s, dar sunt ft, ft mari, ca niste crampe, junghiuri. Mai ales le simt aceste dureri in zonele genitale: in zona colonului si a ovarelor. In timpul acestor crize nu pot sa stau pe fund caci ma doare enorm de mult, si nici nu gasesc vri-o pozitie cum sa stau sa-mi treaca. Precizez ca nu am avut vri-o data un scaun normal si cam sufar de constipatie. Cu vri-o jumate de an in urma am avut si o infectie urinara, insotita de inflamatie la ovare si mai apoi si la rinichi. Nu stiu care ar fi cauza acestor dureri insuportabile! Si in ultimul timp am mai slabit din cauza ca ma simt mereu "plina" desi sunt constienta ca maninc foarte putin. La scaun nu sunt singerari, dar am anemie de mult timp si deficit de fier, nu stiu daca e legat una cu alta.La medic o sa ma duc dar mai intii vreau sa vad vri-o parere de-a voastra. va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ionutalex13 a răspuns:

Eu cred ca inca mai ai o infectie urinara in aceste cazuri durerea iradiaza

| AddRyan15 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci cat mai repede la un doctor. big grin P.s. Insanatosire grabnica

| SpeciaLKey a răspuns:

Vreo* nu ''vri-o'', cât despre problema ta, nu avem de unde să știm, pare destul de grav din ce ai povestit mai sus, nu te lua după toți care-ți dau sfaturi deoarece problema este gravă și un sfat greșit pe care-l urmezi ți-ar putea înrăutății situația!
Du-te la un doctor cât mai repede posibil.