| Laariss a întrebat:

va rog sa ma ajutați dacă știți, mi-a crescut un fir de par pe fata sub piele, cum as putea sa il scot?
Nu-mi spuneți cu penseta sau cu acul pentru ca e super naspa și agravează pielea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Numai acul se agraveaza pielea, dar penseta nu! Puteti sa stati linistit ca puteti sa va scoateti firul de par cu penseta, nu se va intampla nimic!

| Laariss explică:

Anca_Lazar_1989 îmi poți spune te rog ce exfoliere as putea face în zona feței? Merci mult!

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Nu acul sau penseta! Nu! Incearca o exfoliere mai puternica si facuta mai des in acea zona, daca nu e foarte adanc va iesi la suprafata. Daca nu reusesti mergi la o cosmeticiana pentru ca au ustensile speciale si te pot ajuta mai bine.

| Laariss explică (pentru Anca_Lazar_1989):

Îmi poți spune te rog ce exfoliere să fac pentru zona feței?