| AnonimMM678 a întrebat:

Buna va rog sa ma ajutati
Am dureri de menstruatie ingrozitoare, plang de durere, imi vine sa urlu si sa ma trag pe jos de durere, azi mi-a venit de la ora 3 si pana acum si i ora 7 nu mai pot de durere, nu ma lasa deloc,am avut infectie urinara, probabil ca inca mai am,oare sa fie si din cauza asta,nu ma doare spatele deloc, si nu am avut greturi niciodata, ma doare doar burta, si in partea stanga si dreapta ma inteapa, dar nu am cu apendicita, ca am fost la spital si mi-a spus ca mi dusa putin de la loc, dar nu am inteles ce, si apoi mi-a soya ca am infectie urinara, cu nospa nu imi trece deloc, am aproape 17 ani, m-am saturat in fiecare luna sa ma doara, va rig spuneti-mi ce sa fac, sia cuma ma doare simt ca mor.
Dau fundita, Multumesc din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa sport, in fiecare zi, inclusiv in zilele menstruatiei. Daca faci sport zilnic, in aproximativ 6 luni vei simti imbunatatiri remarcabile.

| Florentina_Mariana_1996 a răspuns:

Draga mea tu ai o infecție urinara foarte de aceea în perioada menstruală ai dureri in partea stângă a abdomenului si înțepături te sfătuiesc să iei nospa sau metronizadol arena este foarte bun ti-l recomand ca așa iau si eu

| Balangarofita a răspuns:

În perioada menstruației,cand ai dureri foarte mari încearcă să pui pe o vata spirt din destul si pune vata cu spirt pe burtă și stai liniștită în pat, o să vezi că peste o jumătate de oră, sau o oră, o să te lase durerea, eu așa procedez si chiar funcționează.Ar trebui totuși să te duci si la un doctor.

| Mono033 a răspuns:

Încearcă ceaiul de crețișoara. E foarte eficient. Sau poti lua pastile Vidan.