| mirela88889 a întrebat:

Ma doare in partea cea dreapta a abdomenului. Am dureri de cap si am greturi. Nu înţeleg ce am. Nu pot sa ma aplec, sa merg, si sa ma intind. Acum a inceput sa ma doara burta si ovarele. Am întrebat surorile medicale si mi-au spus ca nu e apendicita. Mi-au recomandat sa pun o sticla cu apa rece acolo unde ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la un medic. Nu te lua dupa asistente.

| ishallhelpyou a răspuns:

Da, cel mai probabil este apendicele, cel mai bine du-te la doctor, nu ai de unde sa stii exact ce ai decat in urma unui control medical.

Răspuns utilizator avertizat
| AngelDark11 a răspuns:

Incearca sa bei dimineata si seara o cana de ceai da coada soricelului.
Pot fi mai multe cauze.
Dar spune-mi mai indetaliat simptomele.

| denisaijd a răspuns:

Poate fi apendicita sau poti avea o raceala la ovare. Fugi la doctor!

| mirela88889 explică:

Faza cea mai naspa e ca eu nu pot sa ma imbrac s-au dezbrac, caci ma doare si mai tare. Am gresit cand am scris ca ma doare in partea dreapta, in partea stinga ma doare. Vreau la wc dar nu pot sa ma scol ma doare rau de tot. Azi noapte nu am putut dormi. As merge la spital dar eu nu pot sa ma scol, acum stau pe o parte si am incercat sa ma ridic. Febra nu aveam aseara, acum nu stiu, am dureri de cap si greturi, intruna imi este foame. Eu cred ca e de la ovare, deoarece, ma doare si acolo, burta. Nu pot face nimic. Eu cand scriu acest raspuns astept cateva minunte ca sa vad ce dureri mai apar.

| Holy2010 a răspuns (pentru mirela88889):

Suna la AMBULANTA. E cazul sa mergi la Urgente unde sa te consulte un chirurg. Nu te lua dupa asisTOANTE. Au zero competenta in a pune diagnosticul in aceste cazuri. Nu mai sta pe ganduri si suna!

| Daria123456PoP a răspuns:

Si eu tot asa am fost si cand am fost la doctorita a zis ca am racit jos dar nu era asa asa ca am fost la doctorul care opereaza devapendicita si a fost apedicita asa ca ma.m operat si sincer nu simiti nimic doar o sa te doara cand vrei sa te ridici si cand mergi ca na e o taietura