| username_3216 a întrebat:

va rog sa ma ajutati, deci de vreo 2 luni imi cade foarte tare parul, am mai avut perioade in care a cazut, dar acum e exagerat
daca stiti vreun sampon sau orice pentru regenerare, va multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Buna! Daca ai aceasta problema foloseste un sampon care contine urzica sau aloe vera. Iar cand te limpezesti sa o faci intr-un vas separat, in care pui o lingurita cu varf de bicarbonat de sodiu alimentar care se gaseste in comert.In doua saptamani vei vede ca nu mai cade.Multa Bafta!

| Angelsergiuboy a răspuns:

Te tunzi chel sau scurt si nu mai cade pentru ca se intareste radacina deoarece nu mai e asa lung si asa greu

funda daca te-am ajutat

| gabriela_7244 a răspuns:

I-ti recomand o masca reparatoare intensiva de la satinique. intra pe amway.ro, citeste despre ea, cauta un reprezentant amway si cumparati-o, eu am folosit-o impreuna cu samponul si am fost multumita. daca nu cunosti reprezentant amway cauta-ma yo_daby@yahoo.com si vb

| ionutraluca a răspuns:

Foloseste sampon si balsam de la garnier pentru ca sunt mai naturale.Si mie imi cadea parul si dupa ce am folosit garnier nu am mai avut probleme.

| nadea_7134 a răspuns:

Fa-ti masca cu suc de ceapa, ajuta, chiar daca un pic va mirosi