| Enerefis a întrebat:

Buna!
Cu puțin timp în urmă părul mi-a căzut exagerat de mult, atât de mult încât atunci când îl pieptănam îmi cădeau șuvițe întregi, dar am folosit diverse produse până am găsit REVALID, iar părul a crescut și începea să-ți revină...și după câteva luni bune am revenit un șampon de la Gerovital. Acum îmi cade din nou foarte mult.
Mă poate ajuta cineva cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Eu lucrez la o firma turceasca si avem niste produse bio foarte bune pentru ce ai tu nevoie.contacteaza ma in privat daca esti interesata si te ajut sa iti achizitionezi un produs

| darrio2007 a răspuns:

De ce ai revenit la samponul de la Gerovital?
Aici nu te inteleg. Daca Revalid e bun de ce nu continui cu produsele lor?

| Donsavas a răspuns:

Da,mergi la un dermatolog!

| alina2k18 a răspuns:

Foloseste in continuare produsele de la Revalid daca au functionat pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai vopsi in cap
Foloseste sampon alpecin
Ia suplimente zinc si vitamina a si magneziu
Redu stresul cat poti
Si nu te spala foarte des pe cap, de 3 ori pe saptamana e ok.nu iti mai vopsi /suvita parul in niciun fel.
Spalate cu acelasi sampon
Urmeaza o dieta bogata in fructe si legume
Mai poti folosi sampon de la gerovital tratament expert regenerant cu keratina este foarte bun samponul il folosesc eu, eu am o boala grava de par autoimuna si acest sampon mi-a regenerat cate fire de par dar am redus si stresul.
Evita gelurile, placa de intins parul si fixativele de proasta calitate. Poti folosi si ulei de ricin unde ai mai putin par.

| Enerefis explică (pentru anonim_4396):

Nu m-am vopsit niciodată

| Enerefis explică (pentru anonim_4396):

Și eu folosesc șamponul acesta, dar se pare că pentru mine nu este bun

| Enerefis explică:

Să-și*