| dulcik_2839 a întrebat:

va rog sa ma ajutati, in luna martie am avut menstruatie de 2 ori pe 6 si pe 30, nu m-am protejat si de atunci am simtome de greata, nu suport unele mancaruri, mananc mai mult decat mancam de obicei(ma trezesc si noaptea sa mananc)greata dimineata si uneori si in cursul zilei, somn foarte mult dupa ce mananc ceva, constipatie, uterul marit, pieptul marit, mamelonul din negru s-a facut roze, pofte, dureri de cap dar acum 2 saptamani am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ, dar l-am facut dupa 2 zile ce am termina CM, am 2 copii la care am avut CM pana ce au miscat si s-au nascut sanatosi va rog sa ma ajutati. Deocamdata nu imi permit sa consult un medic sau un ecograf. Vreau sa stiu daca este vorba despre o sarcina, va multumesc mult celor care ma pot ajuta cu un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana1704 a răspuns:

Refa testul barza! sunt deja 2 luni! citeste instructiunile corect ca sa nu dai gres! daca mai ai copii ar trebui sa stii. lucrurile astea se simt! bafta

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca testulde acum doua saptamani a fost concludent. Totusi repeta-l din urina de dimineata.
Nu inteleg cum iti palpezi tu uterul, de aceea cred ca o parte din semne si simptome sunt doar in mintea ta.

| Echo a răspuns:

Trebuie anuntat imediat medicul ginecolog in cazul:
- crampelor
- sangerarilor sau altor scurgeri de la nivelul vaginului
- durerilor abdominale
- durerilor de spate persistente
- usturarilor sau durerilor in timpul urinarii
- durerilor de cap
- vederii incetosate
- febrei
- aparitiei bruste a unor edeme (acumulare de lichid la nivelul tesuturilor) la picioare, glezne sau maini.
Nu stiu daca este vorba de o sarcina, dar daca aveti mai multe dintre aceste simptome cine stie...

| dulcik_2839 explică:

Vreau sa-mi raspunda toti si doamna brigaela