| Darksidebb a întrebat:

va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi happy fac intr.o luna 17 ani si am o inaltime de 1.66 m imi doresc foarte mult sa mai cresc macar vreo 5 cm.crying si nu stiu cum sa procedez ..la inot sau baschet nu prea pot merge fiindca nu am mult timp liber (mate-info laughing). merg in schimb la alergat cat pot de des si de vreo 3 luni fac si sala ca vreau sa mai si slabesc. daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi ce sa fac sa mai pot creste putin multumesc frumos :* sau daca aveti siteuri pentru exercitii de straching big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Offf..nu stiu de cate ori am spus, dar o mai spun : Nu iti poti forta cresterea! Nu poti sa dai comnda organismului tau!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa este organismul tău, depinde si părintii tăi ce inaltime au, iar daca nu esti multumită de inaltimea pe care o ai, decit sa recurgi la operatii dureroase si cu efecte zero, aopelează la pantofii cu toc sau platformele, si alea sunt dureroase, dar nu se compară durerea dată de mersul sau statul pe tocuri, cu durerea unei operatii, care se vindecă greu de tot, si o sa ai sechele toată viața. O zi bună. De unde esti?

| Darksidebb explică:

As vrea mai mult pareri legate de aceasta problema nu critici! Mai mult doresc exercitii pentru straching daca stie cineva sa recomande, multumesc :*