| alexandra_2427 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru! deci.am 15 ani, 1.57 inaltime, 50 kg. nu stiu daca sunt ok sau nu straight face dar vreau sa ma mai inalt ...adica sa ma mai si dezvolt.straight face va rog daca stiti ceva sporturi ( in afara de baschet si inot, la inot incep sa merg.) merg si la alergat in fiecare dimineata ( faza e ca vreau sa si slabesc deoarece nu am picioarele chiar asa de potrivite si am si pikk de burta crying si sani nu am deloc.straight face "SANI "oh go on am obosit sa intreb pe toata lumea ce pot face, sa plang oh go on deci pana la urma intrebarea mea este : stie cineva ceva exerciti sa ma inalt si sa si slabesc.happy? si problema cu sani daca stie cineva ceva ...va rog ajutati-ma!

Fonditzzzaaa!

and help meeeee plzzzz! :* love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adelinusk a răspuns:

Baschetul e cel mai bun sa te inalti de slabit nu te deranja caci areti bine la 50 kg, eu am 1.90 si am 70 de kg si nimeni nu ma crede cand le zic ca atatea kg am

1 răspuns:
| fetita97 a răspuns:

Buna esti bine la 1.57 si 50 kg serios, dar poti sa ma slabesti cateva kg daca asta te va face fericita, pentru inaltat poti merge la un sport de exemplu:volley(eu umblu si am 13 ani jum si 1.71, deci e testat),baschet, sau inot, felicitari ca alergi mie imi e lene mai mult de 2 saptamani nu ma pot tinebig grinpoti sa sari si coarda iti garantez rezultate,sani? pai la unele fete cresc mai greu fara griji, cu sanii mai mici e mai usor sa faci sport, sa dormi pe burta(iti vor creste)rolling on the floor