| blablablalba a întrebat:

verisoara mea are 9 ani...de la 6 ani a inceput sa ii creasca parul pe picioare si maini, seamana cu o maimuta! Ce sfaturi ii dati? de ce ii creste asa repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Poate pentru ca se dezvolta prea repede sau asa este organismul ei.Nu prea poti impiedica sa nu ii mai creasca, dar poate sa il ascunda:pantaloni lungi, bluze.

| madalina2727 a răspuns:

S-ar putea sa aiba ceva asemanator sindromului androgenital care inseamna ca la femei le cresc mustata, le creste par pe fata si pe restul corpului anormal de mult. dar totusi eu cred ca exagerezi ca nu seamana cu o maimuta.Sa se duca la medicul de famile si acesta daca considera necesar ii poate da o trimitere catre un endocrinolog.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Asta insemna ca e dezvolatata spune-i sa se epilezewinking

| Deyutza a răspuns:

Si eu am o vecina care are 7 ani si are mult par pe picioare si pe spate. are mai mult par ca mine laughing dar n-a fost nici la medic nici unde; probabil ca se dezvolta mai repedewinking

| jana_2486 a răspuns:

Asta tine de endocrinolog.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Si mama ei din ce subordin al primatelor face parte?

| andrei a răspuns:

Are o boala:p

nu sunt leacduri pentru asa o boala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca isi smulge parula sau se epileaza si atunci ii creste parul mai repede

| Alexia_4275 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie. Zii sa nu isi faca griji, pentru ca asta inseamna ca organismul ei este dezvoltat. E un motiv de bucurie in unele cazuri.