| Iooooon a întrebat:

Buna!
Vin cu o intrebare!
Eu nu am avut contact sexul cu nimeni am inceput sa ma simt ca ma balonez...intr-un fel, mi-am facut test un test a iesit negativ iar al doilea pozitiv e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unii si unele sunteti penibili in intrebarile postate, datorita lipsei de cunoastere si mai ales a varstei mici pe care intuiesc ca o aveti!
Balonatul are o multitudine de cauze, dar toate sunt in sfera gastroenterologiei, aceasta este specialitatea si medicul la care mergi cand ai asemenea probleme.
balonatul in sine nu este o afectiune ci mai de graba un simptom
Te poti balona daca mananci prea repede, daca nu mesteci cum trebuie de exemplu
La fel cei care sufera de BRGE sau gastrita sunt mai mereu balonati
Deci cu alte cuvinte balonarea in sine nu este o afectiune ci poate fi sau nu un simptom sau nu al unei afectiuni

| Violleta2022 a răspuns:

Mai fetita, imbalonatul ala NU este de la sex, ci de la ce mananci si bei, ca doar sexul nu are loc in stomacul si intestinele tale.

Nu stiu cati anisori ai, dar asemena prostii sa nu mai spui, ca de la sex nu se imbaloneaza nimeni, de la sex burta creste din cauza unei sarcini (cand creste copilasul), nu din cauza a ce mananci si bei, care-ti fac gaze in burta si te imbaloneaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai fi al doilea caz de concepție imaculata din istorie.

| Furnicuta000 a răspuns:

M-ai pierdut...

| KovacsB a răspuns:

Esti fata sau fat?
Ca in zilele astea este putina confuzie.