| MamaOmida69 a întrebat:

Vineri am mers la un dermatolog pentru a`mi recomanda cv pentru acnee si mi-a dat crema retin a...
Toate bune si frumoase. mi-a zis sa o aplic doar seara iar in caz ca imi usuca pielea prea tare sa ma dau mai rar.
M`am dat vineri seara... si sambata seara iar duminica dimineata in timp ce ma uscam cu uscatorul a inceput sa ma usture fata si mi-au aparut niste coji. Duminica seara nu m`am mai dat iar luni dimineata plina de coji pe fata si putin iritata...
Am inteles ca e normal mai ales ca nu am folosit o crema hidratanta... dar as vrea sa stiu cand o sa scap de aceste coji? e marti si inca le mai am... cu ce ar trbeuii sa ma dau ca sa scap. si dupa credeti ca ar trebui sa continui tratamentul?:-ss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu mai aplica crema decat pe cosuri, pe pielea integra sterge-te cu ceai de Musetel.