| TheBlackSwan a întrebat:

Bunabig grin De curand mi-am cumparat o crema pentru cosuri : Retin-A se numestesi trebuie sa ma fac cu ea seara doar pe partile unde am mai multe cosuri. Iar eu fiind obisnuita sa-mi aplic o crema pe toata fata asa am facut si cu aceasta.Banuiesc ca intra cam greu in piele pentru ca mie mi-a mai ramas pe degete chiar daca eu nu simteam si nu vedeam acest lucrustraight face m-am scapinat la ochi. A doua zi, fata incepuse sa ma usture ingrozitor si imi era foarte zbarcita pielea! Intr-o zona mi s-a si dus pielea... Pentru cateva zile hotarat sa incetez sa o mai folosesc si sa o inlocuiesc cu o crema hidratanta de galbenele. Dar mie inca pe pleoape pielea mea a ramas la fel de zbarcita si fardurile nu mi se mai vad bine+ca par ca o batranica straight face Va rog ajutati-ma sa scap de chestia astastraight face Orice sfat e bine venit. Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| oanagh a răspuns:

Iti recomand si nu o mai folosesti pana nu dispare reactia asta. incearca sa folosesti o crema hidratanta pentru piele sensibila si iritata..si cand o sa reincepi sa folosesti crema retin-a sa te dai doar pe cosuri, e usor cu un betisor din ala pentru urechi. bafta! si sper sa te ajute

4 răspunsuri:
| Anonimuuuussssss a răspuns:

Incearca niste tratamente naturale, care sa hidrateze tenul:galbenusul de ou e cel mai bun. Sper ca te-am ajutat!

| DiazAndreea a răspuns:

Inseamna ca aceasta crema este foarte puternica. si trebuia sa aplici doar pe cosuri. ce poti sa faci...sunt tratamente hidratante, incearca tratamanete naturale cum ar fi galbenusul de ou sau piure de banane, ceai de menta, sau pur si simplu sa stai cu fata in aburi, deasupra unei oale cu ceai de msetel fierbinte. astept rezultate, sid aca in maxim 3 zile nu iti trece consulta un dermatolog

| ghemarius09 a răspuns:

Inseamna ca aceasta crema este foarte puternica. si trebuia sa aplici doar pe cosuri. ce poti sa faci...sunt tratamente hidratante, incearca tratamanete naturale cum ar fi galbenusul de ou sau piure de banane, ceai de menta, sau pur si simplu sa stai cu fata in aburi, deasupra unei oale cu ceai de msetel fierbinte. astept rezultate, sid aca in maxim 3 zile nu iti trece consulta un dermatolog

| MariutzaMarinik777 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti cumperi creme naturiste de la PLAFAR sau de la un magazin specializat in medicamente naturiste. Aceste cremute iti hidrateaza pielea si te ajuta mult sa scapi de zbarcituri. Sper ca te-am ajutat! Funditaa?