| alexandra17_2436 a întrebat:

Vineri seara am facut pentru prima data dragoste.(protejat) dar sunt foarte fricoasa de felul meu.cu toate ca el cand a simtit ca trebuie sa ejaculeze a scos-o.
Sambata si duminica m-a durut burta de parca mi-ar veni problemele si chiar trebuie sa imi vina.
Ce sanse sunt sa fiu insarcinata?
Pot face dragoste daca am microchisturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata happy relax si poti face dragoste daca ai microchisturi la ovare, ba chiar mai mult, doctorita mi-a spus ca dupa inceperea vietii sexuale e posibil sa dispara microchisturile, daca ea vorbeste tampenii atunci vorbesc si eu tongue asa ca nu ma judecati pe mine, asa a spus doamna doctor pentru ca si eu am avut microchisturi, se pare ca sunt muuulte fete care au asa ceva din cauza racelilor repetate sau pur si simplu dereglari hormonale. Legat de sarcina, nu ai de ce sa-ti faci probleme mai ales daca el s-a si retras happy ar fi existat sanse doar daca prezervativul ar fi avut o mica fisura dar daca el s-a si retras nu sunt sanse happy

5 răspunsuri:
| ellutza a răspuns:

Foloseste prezervativ cand ti-o tragi chiar daca vrea sau nu, nu vrea sa fie sanatos, macar stii ca nu ramai gravida la varsta asta

| Carolina26 a răspuns:

In primul rand ...ai facut sex "protejat" nu se presupune ca tocmai ca sa nu ramai insarcinata si sa te feresti de boli te-ai protejat?! si care e faza cu "a scos-o inainte sa ejaculeze" ->Candy doar erai protejata!laughing)
Oricum a fost prima oara si e normal sa ai o multime de intrebari si sa fii panicata ca cine stie ce se poate intampla...stai linistita se intampla tuturor astora, nu vei pati nimic daca ai avut grija si ai folosit metodele contraceptive potrivite. Sper sa ai mai mult de 13 ani si sper ca stii cam cum functioneaza organismul acum ca ai devenit femeie... daca nu informeaza-te in al 13-lea ceas!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dffsdfsd

| MarianZoru a răspuns:

Buna, ai ramas insarcinata? Sunt chiar curios!

| Eremia_Alina_1993_6Q5C a răspuns:

Nu nu poti se intampla o schimbare in organism