| Antogirl a întrebat:

voi ce mancati ca sa aveti un corp sanatos, si sa fiti slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexkoopa a răspuns:

De toate, cu masura dar de toate.Eu consider ca nu alimentatia e totul pentru a avea un corp frumos. E nevoie de exercitii si exercitii, preferabil exercitii aerobice. Eu incercam sa dau jos un pic de pe burtica facand abdomene la sala cu greutati de pana 120kg. Dupa o luna nu se cunostea numic. Pana am inceputinceput sa joc baket vreo 2 ore in fiecare zi. Atunci au inceput sa se cunoasca rezultate. Asa ca, eu cred ca cheia este exercitiul pe timp de cel putin o ora. De exempu joggingul sau o plimbare de cativa kilometri.

7 răspunsuri:
| User a răspuns:

Eu orice mananc, tot biscuite-n dunga raman. Ca nu stiu cat de sanatos sunt... asta-i partea a doua.

| Ciprian a răspuns:

Mananc orice vreau, dar cate putin din fiecare. O zi buna!

| andrey910 a răspuns:

Buna,
Eu am un metabolism foarte rapid... orice as manca nu ma ingras. Totul depinde de metabolism. Daca vrei sa slabesti abtine-te de la mancat, alearga si fa exerciti cardio. Pentru a avea un corp sanatos poti manca fructe si legume multe.

| maryusGosSu a răspuns:

Dar dc vrei neaparat sa fii slaba. incearca sa mananci... de 3 ori pe zi... ceva consistent si nu foarte mult[cantitativ ma refer.] de exemplu fructe si legume. 3 mese pe zi, nu prajeli fierte la cuptor, pe gratar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu am adoptat regimul ovo-lacto-vegetarian şi doar o dată pe săptămână, carne. Depinde ce vârstă ai, organismele în creştere au nevoie de mai multe proteine, deci de mai multă carne. Succes!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ O să-ţi placă!

| lucas_6655 a răspuns:

Pai eu ca sa nu fiu gras nu mananc (eu nuprea mananc deloc daca ma lasi fara mancare o zi pot rezista chiar daca as putea manca) si se mananca majoritatea mancarurilor care au in componenta putine calorii. nu manca carne cel mai important daca nu vrei sa fii gras/grasa manaca mancaruri de genu salata spaghete sushi etc.

| Dyzzy_4773 a răspuns:

Pai...fructe,legume...numai sa nu exagerezii cu dulciurilewinking