| dya333 a întrebat:

Voi ce produse de plaja folositi? Care sunt cele mai importante pentru pielea sensibila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cand alegi produsele pentru protectie solara, depinde si ce fel de ten ai.Alege produse romanesti, de exemplu de la ELMIPLANT, cu factor de protectie peste 30 cu UVA si UVB, rezistente la apa si transpiratie.In cazul in care ai tenul deschis la culoare,poti lua si cu factor mai mare,dar sa stai si mai putin la plaja. Cere sfatul si farmacistilor,dar tu orienteaza-te si dupa PRET.Ei au tendinta de a-ti recomanda ce este mai scump.
De cate ori cumpar medicamente, cer farmacistei, acelasi medicament, dar de la firme diferite:compar dozajul componentului de baza, nr pastilelor si pretul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite,
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc produsele de la Gerovital si de la Gerocossen.
Pentru pielea sensibila, le recomand pe cele de la Gerovital.