Întrebare recomandată | EvangelineDS a întrebat:

Ce crema depilatoare folositi si sunteti multumite de ea? Ce crema recomandati pentru pielea sensibila?

8 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Nu mai folosesc crema de ani buni. Pentru pielea mea e iritanta ( are uree destula oricare din ele ).
Prefer ceara iar pentru unele zone bicul este la fel de eficient ca si crema( rupe, nu smulge) doar ca nu ma deranjeaza.

| EvangelineDS explică (pentru michelia):

Ce ceara folosesti?

| michelia a răspuns (pentru EvangelineDS):

Karaver, se gaseste doar la Sensiblu. Eu iau cutie de 250 g, costa cam 40 de lei, dar e excelenta. Smulge usor, nu e casanta, se refoloseste.
http://ro.karaver.co.uk/ro.karaver.co.uk/KARAVER-Ceara.html
( cutia din mijloc )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Folosesc epilarea cu ceara.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc in general epilatorul, insa apelez si la crema uneori.
Sunt multumita de crema de la Farmec, care costa 10-20 lei. Este o formula si cu musetel, nu stiu cat de eficienta este pentru pielea sensibila, dar oricum, mi se pare cea mai ok crema depilatoare.

| marktheshark a răspuns:

Crema depilatoare FARMEC e cea mai buna

| Sonya20xD a răspuns:

Sunt de acord cu marktheshark. Crema Farmec e cea mai buna si costa vreo 14 sau 17 lei.