| AnaMar10 a întrebat:

Voua vi s-a întâmplat sa va doara ff tare capul si apoi sa sangerati pe nas? Mi se întâmplă asta chiar acum si ma cam sperie ca nu s-a oprit de 5 minute

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza tensiunii mari. Bine ca iti curge pe nas si nu ti se sparge vreun vas la creier. Ar fi de indicat niste analize.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa ceva se intampla cand ai tensiunea arteriala foarte mare si atunci este bine ca-ti curge sange pe nas, fiindca descreste imediat tensiunea, altfel poti face comotie cerebrala si poti murii.

| WhiteLife a răspuns:

Mergi la medic daca ti se intampla asta des, nu e normal, si e un semn de alarma.

| Bruno92 a răspuns:

Vizitează un cardiolog

| Felissa13Eden a răspuns:

Mie mi se intampla asa cand e foarte cald afara, sau cand nu ma odihnesc cum trebuie