| ErrorFound a întrebat:

Daca dorm ziua, cand ma trezesc ma doare capul foarte tare.
De ce?
Vi se intampla si voua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Captoresque a răspuns:

Te trezești cumva și obosit?
Dacă da, în societatea daneză se spune că ești "B-menneske" (adică obosit dimineața și treaz seara), practic nu ești o persoană matinală.

Sau, pur și simplu dormi adânc și te trezești tehui de cap. Nu prea ai ce să-i faci, iei un ibuprofen de 200 mg (Advil sau Nurofen) și-ți revii. Nu fă abuz de ibuprofen totuși, pentru că poți să faci gastrită.

| ErrorFound explică (pentru Captoresque):

Multumesc. big grin

| Captoresque a răspuns (pentru ErrorFound):

Cu multa placere!

9 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Mie una, nu mi se intampla asa ceva. Cred ca ar trebui sa consulti un medic specialist.winking

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Posibil esti prea stresat stiu ca si mie mi s-a intamplat asa cam de cateva ori.
Oricum incerca sa nu te mai gandesti la nimic cand te culci, incerca sa fi relaxat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare din cauza sresului provocat de nopti nedormite. Ni se lipesc pleoapele de somn dar tot stamm pe country stricke. Ne e dereglat ceasul intern, de-aia doare capul. Ne trezim dimineata somnorosi, venim de la scoala si net pana la 4 dimineata. Apoi cadn e zi libera si incercam sa dormim ziua, nu suntem obisnuiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil esti stresat poate, ai o carenta de ceva in organism, du-te la medic.
Te pup!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Chiar si'asa, si eu am aceleasi simptome, astept cu nerabdare sa vad ce raspunsuri primesti, da ma doare tot capul frate nu doar ceafa sau in fata, sa fie circulatia sangelui de vina? daca beau putin dulce imi trece ca prin minune

| ErrorFound explică (pentru SpitalulDeGlumeti):

Exact. Ma doare tot capul si imi pulseaza. Parca mai are putin si explodeaza.

| IrinaSinzianu a răspuns:

Si eu patesc asta.
Si ma simt rau cam toata ziua.