| Loredanaloredana05 a întrebat:

Buna!
Vreau sa iau niste kg in plus.
Am luat tot felul de vitmaine ...nu funcționează nimic.
Ce pot lua?
Ms!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| h379m3973423 a răspuns:

Bună,
Mănâncă sănătos doar, atâta tot. Fă sport în cel mai bun caz și restul vine de la sine(pofta de mâncare și kilogramele în plus de la mușchi).

Rămâi așa că fetele slabe sunt frumoase. Nu mai ascultați de toate grasele și de toți complexații cum că sunteți prea slabe și că ar fi ceva în neregulă cu voi... Sunteți frumoase așa cum sunteți.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Peste 20 ani vei avea problema: cum sa slabesti?
Pentru pofta si sanatate: mananca zilnic 2-3 meri bio, din gradina (din cele care nu sunt import, chiar daca au viermisori).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa esti tu, mostenire genetyica, i ti spun ca daca erai grasa ai fi dorit sa slabesti, cîte kg ai acum? Ce inaltime si ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Vitaminele nu ingrasa, doar intaresc sistemul imunitar!
Dar mancare ingrasa si cu cat cresti numarul caloriilor din farfurie, ai sanse mai mari sa te ingrasi.

| sierra1 a răspuns:

Clisă, croampe, sarme și alte bunătățuri

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sierra1):

Ce sunt alea? Croampe? Clisă este slănină?

| sierra1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hai să căutăm in dex

ps - cine vrea să se ingrase nu caută în dicționare ci caută in cămară

| Frank51 a răspuns:

Se numesc alune, au 650kcal/100gr. Îți recomand și fistic, și ăla tot cam așa are. Bagi o pungă de 300gr pe zi în plus față de cele 3 mese, în 7 zile ai garantat 2kg în plus.

| alina2k18 a răspuns:

1 luna la mine si te fac tanc russesc laughing
Otherwise nu iti dori grasimioara ca arterele tale sigur nu au nevoiewinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Câte mese ai?

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 10 ore | Loredanaloredana05 a întrebat:
Buna!
Vreau sa iau niste kg in plus."

ia un rucsac plin cu bucati de plumb sau bucati de sine de tren

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o shaorma, are mai multe vitamine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mâncare.
Vitaminele n-au calorii, de unde să te îngrași?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu doctorita

| Roman1Cosmin a răspuns:

Nu e nevoie de vitamine in mare parte, ai nevoie de un surplus caloric, poti folosii linkul asta : https://tdeecalculator.net/ sa vezi caloriile tale de mentinere, iar dupa sa iti calculezi mesele zilnice si adaugi undeva la 400-500 kcal. Sper sa nu zic prostii
(y)