| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappyvreau sa ma ingras. dar nu reusesc.mananc mult si nu se pune pe mine deloc. ce sa mananc ce ingrase pe oricine? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gaabi32 a răspuns:

Buna :*
si eu sunt mai slabutza hee hee de felul meu
ca sa te ingrasi trebuie sa consumi mai multe calorii decat arzi.
incearca sa mananci mai mult decat de obicei si dulciuri mai multe, insa nu exagera cu ele ca poate sa iti faca rau atata zahar;
trebuie sa faci si sport pentru ca tu nu vrei sa pui pe tine grasime, ci masa musculara si cu ajutorul sportului se aseaza uniform kg.
. si somnul ingrasa asa ca incearca sa dormi mai mult thinking daca trebuie neaparat sa te trezesti dimineata incearca sa dormi dupa-amiaza o ora.
sper ca ti-am fost de ajutor :*.

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Actiune Terapeutica

Vitamax conţine grupe de ingrediente active, atent selectate pentru acţiunile lor sinergice, profilactice şi terapeutice, necesare menţinerii şi/sau ameliorării funcţiilor organismului. Lăptişorul de matcă este un amestec natural de proteine, aminoacizi, lipide, carbohidraţi, acizi graşi şi vitamine. A fost folosit cu rezultate deosebite ca tonic general în ameliorarea simptomelor legate de vârsta înaintată şi pentru îmbunătăţirea stării generale la cei cu boli cronice degenerative. Ginseng este, de asemenea, un extract natural cu un spectru larg de acţiuni farmacologice, cu efect stimulant şi energizant. Ginseng creşte rezistenţa naturală, ca şi capacitatea recuperativă a organismului. Cele 9 bioelemente asigură organismului substanţele de bază necesare proceselor metabolice normale. În plus, aceste 9 bioelemente acţionează ca factori de protecţie împotriva multor boli degenerative. Cele 23 din cele mai importante vitamine, minerale şi oligoelemente sunt incluse pentru asigurarea necesarului zilnic atât în condiţii normale, cât şi în stări de deficit sau de necesităţi crescute. Multe dintre acestea sunt cofactori în diferite procese metabolice. Ca urmare, Vitamax, prin compoziţia sa, este considerat cel mai potrivit preparat vitaminic pentru toate vârstele, indiferent de sex.

| wildangel77 a răspuns:

Salut draga! primul sfat pe care ti l-as da eu este sa maninci mult: Este foarte important sa-ti stabilesti singura numarul meselor principale luate in fiecare zi (intre 5-6 pe zi este cel mai indicat) si orele fixe ale acestora, pe care sa le respecti; Bea multe lichide cu valoare calorica mare precum sucurile, laptele, milkshake sau bauturi sportive; Consuma cat mai des alimente bogate in amidon cum ar fi: orez, ovaz, paste, cartofi, morcovi si dovleac; Adauga intotdeauna iaurt, sos din smantana sau alte combinatii de sosuri peste mancarurile obisnuite si salate; sper sa te ajute sfaturile mele, pa si ai grija de tine!winking

| TeoTee a răspuns:

Dulciuri si paine cat mai mult...