| ElenaElenushh a întrebat:

Cum as putea sa ma ingras? Mananc foarte mult si tot nu se pune pe mine straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Si eu am aceiasi problema. Vara asta am stat o saptamana la tara si m-am ingrasat calumea, desi mergeam foarte mult cu bicicleta in fiecare zi, tot m-am ingrasat si chiar mi-au spus asta multe persoane.
In primul rand, mancam lapte si cereale in fiecare dimineata, la pranz (chiar mancam la pranz, nu mai devreme, nu mai tarziu), dupa, o gustarica (pateuri cu branza, corn cu ciocolata sau un fruct ceva ), seara 2 feluri de mancare (paste spre exemplu) si o supa ceva, si iar un fruct inainte de culcare.
A mers destul de bine atunci, dar acasa, mai ales ca a inceput scoala nu ma pot tine de modul asta si nu mai am cum sa ma ingras sad.

| matrix100 a răspuns:

Daca ai fii grasa si ai vrea sa slabesti ar fi si mai grav. lasa natura in pace happy