| Iamnimeni2912 a întrebat:

Buna!
Vreau sa ma ingras rapid vreau sa pun vreo minim 5 kg... cat mai repede posibil.
Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Mananca cat mai multe calorii pe zi (3000-5000 cal), ia-ti creatina monohidrat, bea cat mai multa apa, cumparati weight gainere, incearca sa arzi cat mai putine calorii (de preferat sa nu te prea misti in asa fel incat sa transpiri). Cam atat iti pot spune.

| Sn4k3 a răspuns:

Surplus caloric cat mai mare.

| Donsavas a răspuns:

Nu e bine sa te ingrasi rapid. Vei face vergeturi.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Despre lapte si lactate se spune ca dublează greutatea unui om.Cunosc o persoana care in urma cu câțiva ani in luna septembrie am vazut-o si arata destul de bine. După o luna adică in octombrie același an am vazut-o si arata îngrozitor de gras.L-am întrebat ce a făcut de s-a îngrășat iar răspunsul a fost ca a consumat lapte si produse lactate, printre care si cascaval. Eu sunt vegetariana si nu recomand nimănui proteină animala nici din carne, nici din lapte, nici din oua.Dar faptul ca lactatele dublează greutatea omului este susținut de nutriționiști.Dar tot ei susțin ca e cel mai cancerigen produs animalier!

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Unii vor să slăbească și tu vrei să te îngrași?
În fine, consumă cât mai multe calorii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abonament la KFC. Dar nu îți recomand, sincer. Ușor te îngrași, greu slăbești.

| Ana7807820 a răspuns:

Nu e prea bine sa te ingrasi, dar nu te judec.
Mananca tot ce inseamna carne grasa, grasimi, fast food si tot ce intra in familia asta.
Bafta la ingrasat happy

| Iamnimeni2912 explică (pentru Ana7807820):

Am 1,62 si 39 kg, credeti ca este bine?

| alina2k18 a răspuns (pentru Iamnimeni2912):

Asta e felul tau mai subtirica, cat timp nu ai carente, esti sanatoasa, ai energie e totul ok. Trage de fiare daca vrei sa pui niste carnita pe tinewinking
Nu ne-ai zis cati ani ani ca daca esti la pubertate ai timp sa te latesti laughing

| marius9hdd a răspuns (pentru Iamnimeni2912):

Da-mi un mesaj cu numarul tau la :0757537839 si iti fac un plan alimentar, prin care te ingrasi sanatos. si nu iti recomand sa te ingrasi cu mancare de tip fast-food.

| Iamnimeni2912 explică (pentru alina2k18):

Am 18 ani! Si am fost slaba mereu... si arat rau!
Multumesc de sfat!

| Iamnimeni2912 explică (pentru marius9hdd):

Gratuit?

| marius9hdd a răspuns (pentru Iamnimeni2912):

Da

| mirceakitsune a răspuns:

Baga shaorma la greu, in 2 saptamani faci si 10+ kg

| Username272 a răspuns:

Sunt proteine pentru ingrasare, "gfx" " gigant pro mass" cauta pe internet si ai sa găsești

| Neatageorge95 a răspuns:

Shaorma?