| Ioanafreeyourmind1995 a întrebat:

Vreau sa-mi iau lentile de contact online si am astigmatism, insa la ochiul stang am doi cilindri. Unul de -3 cu ax de 20 si celalalt de +1 cu ax de 110. Cum as putea sa bifez in casuta aceea la ochiul stang? sad la dreptul am cilindru de -3.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu va învățați minte cu lentilele astea de pe net? Orbiți si ajungeți la tv - cazuri sociale. Du-te la specialist, iti comanda el ce si cum, potrivit pentru ochii tai.