| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa știu cât costa injectarea sânilor cu grăsime proprie din 2 zone? Nu mai trebuie sa slăbesc ca sa pot face procedura? Se poate face și cu acord parental? Am 16 ani jumate. Vreau cât mai multe informații. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la specialist si iti va spune ce ti-au raspuns si cei de dinaintea mea, pe care ii critici pentru ca iti spun adevarul. Daca parintii sunt de acord cu asta, e clar ca ori nu tin la tine ori esti prea rasfatată. O iei prea devreme cu asa ceva. La varsta asta ar trebui sa ai alte preocupari. Totusi, daca vei dori sa-ti injectezi vreodata in buze, recomand sa iti ia grasime de pe fese.

| Anamaria99901 a răspuns (pentru darrio2007):

Bai oameni buni, am zis clar ca nu ma interesează părerile voastre Și ce credeți! Eu nu critic pe nimeni, voi ma judecați aiurea și nu înțeleg de ce va pierdeți timpul sa îmi scrieți romane ca n-ar trebui așa, etc. Chiar nu ma intereseaza

| darrio2007 a răspuns (pentru Anamaria99901):

De ce mai intrebi pe aici daca nu vrei parerile noastre? Du-te si cioparteste-te.

| Anamaria99901 a răspuns (pentru darrio2007):

Am precizat clar ca vreau doar niște informații, lămuriri. Nicidecum jigniri! E treaba mea și a părinților mei ce vreau sa fac

| darrio2007 a răspuns (pentru Anamaria99901):

Nu te-am jignit cu nimic. Ti-am spus realitatea. Daca tu esti obsedata de asa ceva faci ce vrei. Hai, pa!

| alina2k18 a răspuns:

3500-4000 euro plus analizele aferente, deci ajungi la 200 milioane lei vechiwinking
O parte din grasimea injectata se va reabsorbi.
Slabe sanse sa ti se faca procedura la varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 16 ani vrei sa faci asta? Tu nu ai scoala de facut? Azi, maine un bac de luat? Ce probleme au adolescentii... Daca de la 16 ani te "tunezi" ce o sa faci pe la 25? Operatii faciale?

| Anamaria99901 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi, ți-am cerut eu cumva ție sa ma judeci sau? Cât timp ai mei sunt de acord, nu vad care e problema ta. Îți Bati capul degeaba

| Dandinelle a răspuns:

La 16 ani esti inca in crestere. Grasimea "de copil" scapi de ea pe la vreun 20 si ceva. Daca te tii bine de sport ai sa vezi ca iti slabesc si sanii. Nu cred ca e recomandat la varsta ta sa faci operatia din motivele astea. Asteapta pana la vreo 20 si ceva de anisori si vezi atunci cum vor fi vremurile, ce proceduri sunt mai sanatoase, cum te simti cu corpul de atunci etc. Spor!

| Nimeni20192018 a răspuns:

Eu cred că ești puțin, puțin complet tra-la-la. Cum să vrei să îți faci așa ceva la 16 ani? La 16 ani sunt lucruri mult mai importante de făcut. Iar dacă părinții te lasă, că am văzut că ai scris că pe tine te lasă părinții, să știi ca ei au mintea mai îngustă decât tine. La 16 ani mai bine învață pentru Bacalaureat. Pentru astfel de prostii, cum ar fi ceea ce vrei tu să faci, ai timp de la 20 de ani inainte.

| Anamaria99901 a răspuns:

Țin sa Menționez ca nu vreau jigniri sau sa ma judecați in legătura cu asta. Nu ma interesează și nici măcar nu o sa citesc mesajele de genu