| fetita97 a întrebat:

Buna vreau sa stiu daca:elimin dulciurile, painea, sucurile, alerg dimineata cam 20 min, fac la cerc de fier 1 ora(jumate de ora cu cercu cu roticele si cu ala de fier jum)dupa ora 15:00 nu mananc nimic(ajuta sa stiti)si am o masa pe zi slabesc 15 kg? ori dati-mi va rog o dieta sa slabesc 15 kg sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Am mai dat cuiva un sfat pe TPU astfel: Fa niste sporturi aerobice (alergat, bicicleta etc) pentru rezultate rapide zilnic, redu consumul de carbohidrati, orienteaza-te mai mult pe proteine (carne de vita, peste, pui, oua), supe de legume, salate, lactate degresate si fructe, impartite in 4-5 mese pe zi 3 mese principale si una sau 2 gustari, maxim 3 ore intre ele asta ar trebui sa dea rezultat, dar ai grija la portii, si evita clasicele: dulciuri, sucuri, produse de patiserie, cartofii, pastele fainoase...etc
NU te sfatuiesc sa mananci o data pe zi, iti incetinesti metabolismul si dupa ce termini cura te ingasi dublu, mai bine mananci de mai multe ori pe zi fructe, legume, salate (ca tot e sezon acum), si sa nu iti lipseasca proteinele carne fiarta sau la gratar: vita, pui sau peste si sa nu uiti nici de lactate un iaurt degresat seara pe la 7-8 e perfect, nu lasa ultima masa la ora 15 decat daca te bagi la somn pe la 18... ultima masa sa fie cu 3-4 ore inainte de culcare. cat despe sport vezi sa nu te supra antrenezi, mai bine o zi alergi 30 de min in loc de 20 si o zi faci exercitiile de care zici tu cu cercul de fier, desi nu stiu la ce se refera, e prima oara cand aud de asa ceva.
nu stiu daca o sa slabesti 15 kg, depinde de perioada in care ti-ai propus sa le dai jos si de organismul tau
Bafta la slabit cat mai rapid si cat mai sanatos

| Codrinash a răspuns:

La ce regim ai zis ca urmezi,cu o masa pe zi,sigur poti face ulcer! garantat! de slabit, probabil, ca vei sta ceva timp in perfuzii! deci bafta