| fetita97 a întrebat:

Buna daca timp de 3 luni nu mananc dupa ora 17:00 nimic paine, si dimineata alerg 20 cercuri la ora 6:00, fac cu cercul (de fier, si cu roticele (am 2) 1 ora...slabesc 15 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! nimic pâine...adică nu mănânci deloc pâine? E bine că ai ales să faci atât de mult sport şi să nu mai mănânci la ore târzii şi să nu mai mănânci pâine. Dacă mai reduci şi numărul de calorii( nu foarte mult). Dacă ai mânca 1300-1400 de calorii ar fi în regulă. În acest fel te încadrezi în kilogramele normale pe care ar trebui să le slăbeşti într-o lună, adică 5. Deci,dacă ai ambiţia necesară să faci toate astea, şi... încerci să mai reduci şi grăsimile, eu cred că ai să reuşeşti ceea ce ţi-ai propus.
Succes!

2 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Deci incearca sa mananci dimineata cat mai consistent pentru ca oricat ai manca caloriile se consum in cursul zilei. si in rest mananca salate (dar fara mult ulei, recomandat cel de masline) si fructe. SI in rest mishcarea te ajuta. Succes si sigur o sa slabesti daca ai vointa! Nu te astepta sa slabesti peste noapte, poate dura de la cateva saptamana la cateva luni, daca vrei sa slabesti normal fara sa-ti afectezi organismul. Slabirea prin infometare nu ajuta la nimic, pe urma poti sa te ingrasi si mai mult si iti dai peste cap si organismul. Deci orice pofte ai avea sa mananci mananca pana in ora 12 ziua, ca sa ai timp sa arzi toate caloriile pana seara.

| flyflaviu a răspuns:

Nu