| Titan a întrebat:

vreau sa va intreb cum pot scapa rapid de un herpes e urgent va rog. am intalnre in seara asta :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

N-ai ce face asa repede. Este un unguent numit "Aciclovir" parca. Si uneori in stadiu incipient ajuta sa aplici metal incalzit (atat cat e suportabil fara sa te arzi) pe locul afectat, spre exemplu o lingurita incalzita un pic - dar atentie mare sa nu agravezi situatia.

| Sin a răspuns:

Si tu vrei sa scapi de herpes in cateva ore...
Acum le-am auzit pe toate.

| ATHOS a răspuns:

Asa repede nu poti!

| raissa a răspuns:

Este necesara o administrare orala de aciclovir tablete astfel: 1 tableta de 200 mg la 4 ore, timp de 5 zile.(ziua, noaptea nu). Poti continua concomitent si cu unguentul, insa tabletele sunt mai eficiente luate de la primele semne ale herpesului.cu pasta de dinti sau cu zat de cafea...dar.nu te astepta la minuni peste noapte, indiferent ce ai folosi...sunt pacatoase rau de tot bubitele astea! sanatate!

| Abcfunny a răspuns:

Cu pasta de dinti şi cu sigurantă nu se va usca in cateva ore...

| Simona a răspuns:

Nu cred ca poti scapa de el, dar mai bine iti iei un compeed...si nu se vede deloc.costa vreo 3 lei
Succes la intalnire!

| Alexandra_3922 a răspuns:

Cu orice ti-ai da, nu poti sa scapi de un herpes att de rapid, dar daca il ai de cateva zile poti da pe el cu niste pasta de dinti si sa il usuci sa cada.
bafta la intalnire!

| cristina93 a răspuns:

Plasture anti herpes, e invizibil, il lipesti si il lasi acolo, si diseara il lasi, nu va observawinking

| Eff a răspuns:

Nu am avut niciodata herpes dar am auzit-o pe una o data ca il usuca cu acetonastraight face
adica pune acetona pe vata si tine apasat pe herpes putin si cica se usuca imediat.

totusi, cam... brutalstraight face

| ilydude a răspuns:

O sa ti se para ridicol, dar eu am scapat de herpes cu pasta de dinti cu GANODERMA... In cazul in care suferi de o forma usoara de herpes, poti apela si la tratamente. fundita?love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am herpes genital si asta e un fel de "var " al herpesului bucal. nu are cum sa treaca asa repede cu nici un medicament din lume. daca e cineva care vrea sa mai discutam de boala asta, ma gaseste pe mess littlebig77

| Monna a răspuns:

Ma tem ca pana diseara nu poti scapa. sad. cel putin nu asa repede.
Cand ti. a aparut? ia de la farmacie unguentul ala "Aciclovir" e f bun. trebuie sa te dai de cateva ori pe zi. sau la un interval de timp thinking din cate imi amintesc. dar daca asa. iti poti lua un plasture antiherpetic (3lei cam asa). e invizibil. si il poti purta la acea intalnire daca se vede umflat sau na. urat:-s. Bafta :*.

| PuzzlE a răspuns:

Incearca compeed, nu prea ai sanse sa scapi in cateva ore.winking

| edy24 a răspuns:

Cumpara de la farmacie o fiola de rodilemit! Succes

| anca_9835 a răspuns:

Da. Trage repede o fuga la farmacie si cumpara plasturi pentru herpes. Vindecare rapida si usoara.