| Mariaeliana1010 a întrebat:

Bună! Vreau sa va întreb dacă ați luat pastile de memorie, dacă da, au efect? Sunt clasa a 8 a și trebuie sa dau examenul, ma străduiesc sa învăț, ma meditez, trag de mine dar se pare ca tot nu ma prea descurc (am văzut astăzi la simulare la limba română și vreau o nota peste 9). Vă mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am neamuri care luau pastile de memorie mai mult pentru gust, dar alții le luau când învățau înainte de examene și am înțeles că au efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mănâncă bine, odihnește-te și nu te stresa, asta e tot. happy

| DoctorulManhattan a răspuns:

Iti garantez 99, 9% ca nu ai nevoie de nicio pastila,, magica" de memorie, avand in vedere varsta ta. Acestea nu actioneaza asa cum probabil iti inchipui. Daca nu ai probleme de concentrare (determinate de un medic) nu ai de ce sa iei niciun supliment. Invata incet dar sigur, si nu te mai stresa nici cu meditatiilewinking