| xMistique a întrebat:

Hei,dau funda.Sunt in clasa a 8a si peste cateva luni trebuie sa dau examenul de admitere si vreau sa iau cel putin nota 8 dar problema este ca la simulari am luat note mici, am luat 8 la romana si 2 la matematica sad. La romana ma voi descurca la exament,dar nu stiu la matematica. Sincera sa fiu nu am invatat nimic pana acum, pentru ca uneori chiar daca incerc ca invat poate nu inteleg ceva si nu am pe cine sa intreb -_-... si oricum nu inteleg. Trebuie sa reiau si sa invat si ce a fost predat in clasa 5, 6, 7? Sau se da doar dintr-a 8a? Si cum sa fac sa invat cat mai mult, adica vin la ora 3 acasa si nu am chef de nimic sad...

1 răspuns:
| euu2307 a răspuns:

Incearca sa rezolvi cat mai multe exercitii dupa modelul de la scoala.la mate nu ai de invatat decat formule.totul e sa o iei logic, sa intelegi ce ai de facut sau mai bine iti intrebi profesorul de la clasa unde nu ai inteles sau un coleg sa iti explice