| DjSergyu a întrebat:

vreau sa va spun ca mama mea este insarcinata in luna a 8-a! Si acum 3 saptamani a racit si a facut si temperatura, dar a luat antibiotic special pentru gravide si i-a trecut, insa acum 2 zile a inceput iarasi seara face temperatura 27 jumate, si tuseste foarte foarte rau, dar nu o doare gatul!

Bebele misca bine e inregula, dar vreau sa stiu daca il afecteaza cu ceva pe bebe tusitul acela il scutura ii afecteaza sanatatea? Doresc sa imi spuneti niste detalii si sa ma lamuritiwinking Pentru cel mai bun FUNDAwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bebele e suficient de mare incat tusea, antibioticele sau febra sa nu-l afecteze foarte tare. Insa ar trebui din nou sa faca tratament, fiindca infectia, daca se agraveaza, il poate afecta pe bebe.

| Robert a răspuns:

27 ca si 37 nu este o temperatura de luat in calcul.Este temperatura optima.Nu il afecteaza tusitul, cel putin nu acum in 8 luni.

| GhAgHiChAdEbUzZzUnAr a răspuns:

Hmmmm ciudat 27...in fine...pai nu cred ca il afecteaza cu nimic p bebe tusitul.

| Angel0 a răspuns:

Daca are 27 problema este grava.Arunci ori termometrul ori tastatura.

| cryssa a răspuns:

Din pacate are 27... e moarta dejasad
si ea si bebe...

| K9pInKuTzZaThA a răspuns:

Pai s ieu am o intrebare? Mama ta fumeaza? Pentru tusitul acela poate fii de la fumul de tigare si asta afecteaza foarte rau copilul. Daca fumeza ajut-o sa isi dea seama ca face rau copilului.Dar daca e un tusit asa oarecare stai linistit si tu si eawinkingwinking. Fundabig grin?