| DjSergyu a întrebat:

8. Buna vreau sa va spun ca mama mea este insarcinata in luna a 7-a!
Acum 2 zile a racit un pic si a facut si un pic de temperatura!
Acum nu mai face temperatura doar foarte putin 36, 3 dar in schimb o doare gatul si tuseste! Ce recomandati?

Dar intrebarea mea este afecteaza chestia aceasta bebelusul?
Il afecteaza faptul ca mama mea tuseste si o doare gatul?
Explicati-mi va rog dau FUNDA :*:*

3 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca este o simpla raceala nu are cum sa afecteze bebelusul. Dar daca situatia se agraveaza, este obligatoriu sa mearga la medic, iar tratamentul trebuie sa fie prescris cu atentie. Multa sanatate!

| Needle a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi cu ea la doctor...el stie cel mai bine ce e de facut si daca este doar o simpla raceala sau ceva mai mult
sper ca te-am ajutat big grin

| Adia_7139 a răspuns:

Buna.
Fiind insarcinata, nu este recomandat sa ia anumite medicamente, dar ai putea sa ii faci ceai cu miere sau si mai bine lapte cald cu miere si sa stea la caldura, nu in curent sau frig. Nu iti face griji, nu are de ce sa afecteze copilul, totusi este bine ca mama sa fie intr-o stare buna de sanatate pentru o dezvoltare armonioasa a bebelului tongue
Daca se agraveaza cumva raceala asta, ar fi bine sa mearga la medic.