| Bubu_Elyna_1997 a întrebat:

Buna vreau si eu sa stiu daca este ceva de ingrijorare chistul dupa ureche? Mi-a aparut acum o luna ca un bob de mazare la urechea dreapta la inceput era foarte dureros am fost la farmacie si mia sp ca am chist si mi-a dat o crema antibiotic sa ma dau cu ea in fine... m-am dat si acum nu ma mai doare sa mai desumflat putin dar vaf ca nu trece diar ca nu ma mai doare si e putin mai mic am appe o luna e cv de ingrijorare? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! I ti dai seama ca aici pe TPU nu ai cum sa primesti păreri avizate ca la medic nu? In primul rind aici pe TPU nu i ti poate face nimeni analize, dar lamedic da, el te consultă vede ce ai face analize poate ca sa fie sigur ca nu este cancer i ti ia si biopsie, mergi azi la medicul tau de familie sa te vada, si daca nu este de competența lui sau a ei daca este o doctoriță, te va trimite la urgență la un specialist. Ce varsta ai? De unde esti? Mergi urgent la medic, nu sta sa astepti tratament pe TPU, ca boala evolueaza, si cum spun medicii orice boală se trateaza in faze incipiente, dar daca o lași asa, se agraveaza si după aceea nu te mai poate ajuta nimeni.

| Muj_Raúl_1994 a răspuns:

îți recoman să nu te impacientezi și să consulți un medic

| Bubu_Elyna_1997 explică:

Am 19 ani o sa incerc sa ma duc la un medic bun ptc sunt in cypru si nu prea cunosc...